Blog o fotografii produktowej

Zdjęcia produktowe: Poznań a inne miejscowości

Zdjęcia produktowe - nie tylko Poznań.

Choć znaczną projektów fotograficznych wykonujemy w naszym studio, to zdjęcia produktowe zlecają nam nie tylko klienci reprezentujący Poznań. Jak w takim razie dostarczyć swoje produkty do sesji, jeśli podobają Ci się nasze realizacje i styl pracy, ale jesteś z innej miejscowości? A w jaki sposób robią to nasi poznańscy klienci? Poniżej przedstawiamy dostępne możliwości na zrealizowanie zlecenia – sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dowóz własny – zdjęcia produktowe w Poznaniu

Większość zdjęć wykonujemy stacjonarnie, czyli w studio. Jeśli jesteś z Poznania lub okolic, a gabaryty Twoich produktów na to pozwalają, przywieź je samodzielnie do studia!

Zalety tego rozwiązania:

 • porozmawiasz z fotografem produktowym face to face,
 • pokażesz osobiście produkt i dosłownie wskażesz palcem, na czym Ci zależy,
 • bezpiecznie dostarczysz przedmioty wymagające większej troski – np. produkty delikatne, wartościowe lub spożywcze o krótkim terminie przydatności.

Zdarza się, że klienci z innych miast zlecają nam zdjęcia produktowe zahaczając o Poznań – produkty podrzucają do studia w trakcie podróży służbowych. Na taki wariant także jesteśmy przygotowani. W każdym przypadku, koniecznie uprzedź nas o swojej wizycie ;)

Zdjęcia produktowe realizujemy zwykle w Poznaniu, gdzie mieści się nasze studio.Zdjęcie z naszego studia w Poznaniu – fotograf przy pracy :)

Wysyłka kurierem

To wygodna opcja, jeśli jesteś z Poznania lub okolic i nie masz zbyt wiele czasu na organizowanie samodzielnego transportu. Z tej metody korzystają przede wszystkim klienci z innych miast. Po zakończonej sesji produkty zwykle są odsyłane tą samą drogą.

Zalety tego rozwiązania:

 • zaoszczędzisz czas przeznaczony na transport, pozostaje Ci odpowiednie zapakowanie/zabezpieczenie produktu do wysyłki,
 • prześlesz tą drogą prawie wszystko – odzież, obuwie, tekstylia, ale także produkty znacznie delikatniejsze, jak elektronika czy biżuteria (które muszą być jednak odpowiednio zabezpieczone),
 • wysyłając tym sposobem możesz skorzystać też z darmowych zdjęć produktowych – o czym więcej przeczytasz tutaj.

Po sfinalizowanym zleceniu klient powinien odebrać przekazane produkty. Niestety nasze studio nie ma ścian z gumy (a szkoda!). W związku z ograniczoną powierzchnią lokalową, nie magazynujemy towaru w nieskończoność. Po jego odbiór możesz zamówić kuriera lub zlecić to nam – zwykle koszt wysyłki doliczamy do kosztu całego zlecenia.

Mobilne studio – zdjęcia produktowe i reportażowe

Jeśli produkty klienta tego wymagają, to zorganizujemy sesję fotograficzną także poza naszą siedzibą. Mobilne studio możemy rozstawić na terenie Poznania, jaki i całego kraju – bo oczywiście dojeżdżamy do innych miast. Jak to tej pory na mapie naszych fotograficznych podróży znalazły się między innymi: Częstochowa, Łódź, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Tam robiliśmy przede wszystkim zdjęcia produktowe, w tym zdjęcia obrotowe 360⁰. Docieramy też do mniejszych miejscowości, gdzie często usytuowane są hale produkcyjne, magazyny czy parki maszynowe. Pracujemy także w specjalnie wynajętych na potrzeby sesji pomieszczeniach. Realizujemy również sesje zagraniczne.

Studio mobilne - zdjęcia produktowe realizujemy nie tylko na Poznań.Tak przykładowo może wyglądać rozstawione studio mobilne.

Zalety tego rozwiązania:

 • bierzesz bezpośredni udział w sesji i jesteś na bieżąco z realizacją zleconego materiału,
 • zlecasz sfotografowanie znacznej liczby produktów lub obiektów o dużych gabarytach, bez martwienia się o żmudną organizację ich transportu,
 • możesz zamówić w ten sposób także sesję reportażową.

Kosztorys sesji wyjazdowych ustalamy indywidualnie z klientem. Oprócz ceny samej usługi fotograficznej i graficznej, przypominamy o dodatkowych kosztach. Są to na przykład wydatki na dojazd czy nocleg dla fotografa, wynajem niektórych sprzętów, opłacenie asystenta na plan (protip: często w tej roli sprawdzają się pracownicy klienta będący na miejscu). Rozważ tę opcję przy dużych zleceniach – tam, gdzie takie poboczne koszty okazują się nikłą częścią całego przedsięwzięcia. Przy tego typu sesjach pamiętaj, że mobilne studio trzeba gdzieś rozstawić ;) Dlatego ważne jest, aby klient dysponował odpowiednią przestrzenią, w której zaaranżujemy plan zdjęciowy na czas zlecenia.

Na koniec mamy kilka ciekawostek dotyczących naszej pracy:

 • największy sfotografowany produkt: łódź motorowa o długości 6,3 metra w technice obrotowej (możesz zobaczyć ją tutaj),
 • najmniejszy sfotografowany produkt: kolczyki o średnicy 0,5 cm,
 • najdalej położona od Poznania miejscowość, w której rozstawiliśmy mobilne studio: Jönköping (Szwecja).

Podziel się:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Blog o fotografii produktowej

Nasza praca to nie tylko zdjęcia, ale także pasja, którą pragniemy dzielić się na wiele sposobów. Jednym z nich jest nasz blog, w którym przedstawiamy wszystkie ciekawostki i tajniki dotyczące pracy w studio fotograficznym. Szukasz porad od profesjonalistów z branży? Zapraszamy do lektury!

Social Media

Najpopularniejsze

Zobacz również

Powiązane posty